CastingGirls > Moje Must-Haves > Time to drawing
1

Pewnie już wiecie, że rysunek i malarstwo to jedne z moich pasji. Wolny czas można spędzać ciekawie, w końcu kreatywność nie jest zarezerwowana dla wybranych! Z tego powodu dziś postanowiłam Wam przedstawić kilka podstawowych wskazówek jak zacząć swoją przygodę z rysunkiem. Mam nadzieję, że uda mi się Was zainspirować.

1. Rysować może każdy ;-)
Jeśli jesteś przekonany, że rysowanie to nie Twoja bajka to najprawdopodobniej się mylisz. Najlepsza odpowiedź na pytanie ‚Jak nauczyć się rysować?’ to nic innego jak: ‚Po prostu zacznij rysować’. Tak naprawdę największe znaczenie ma czas poświęcony na ćwiczenia i konsekwencja.
Każdy rysunek – nawet ten słaby, nieudany ma ogromne znaczenie w procesie uczenia się.

2. Kup szkicownik i znajdź inspirację!

Szkicuj codziennie. Zauważ, ile ciekawych przedmiotów Cię otacza i uwiecznij je na kartce. Zacznij od tych łatwych np. kubek, kwiatek w doniczce czy krzesło. W ten sposób będziesz ćwiczył rysowanie z natury, które jest najlepszą szkołą. Inspiruj się, eksperymentuj, baw się kolorem, formą, kompozycją, technikami i znajdź swój styl.

3. Nie daj sobie wmówić, że nie potrafisz.
3Nie każdy musi mieć talent, ale każdy może nauczyć się rysować. Najważniejsze, to uwierzyć w siebie i działać. Spróbuj nie analizować swoich prac pod względem poprawności, czerp z rysowania radość i nie zniechęcaj się, że coś nie wyszło. Musisz pamiętać, że trening czyni mistrza.

Nie bój się porażek i nie przestawaj tworzyć!

 

loreal