CastingGirls > Artykuły > ABC pielęgnacji włosów koloryzowanych
2

Piękne, lśniące włosy o głębokim odcieniu i zdrowej objętości to marzenie każdej z nas. Jak sprawić, by wyglądały jak z reklamy nie tylko tuż po farbowaniu?

Decydując się na zmianę koloru, warto sprawdzić jakość farby, po którą zamierzasz sięgnąć. Kremy koloryzujące z linii Casting Crème Gloss są wzbogacone o pielęgnacyjne olejki, które odżywiają włosy już podczas procesu farbowania. Nie zawierają za to wysuszającego amoniaku. Po koloryzacji Casting Crème Gloss wystarczy nałożyć na włosy odżywkę pielęgnacyjną wzbogaconą o mleczko pszczele, aby lśniły
 jak po zabiegu z odżywczą ampułką.


Co dalej?

Niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Powinnaś sięgnąć po specjalne linie szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów farbowanych, np. Color Vive Elseve. Szampon tego rodzaju oczyszcza, ale nie wypłukuje pigmentów, dzięki czemu możesz cieszyć się efektem koloryzacji znacznie dłużej. Po każdym myciu nakładaj na włosy odżywkę. Ta zamyka ich łuski, które otwierają się podczas oczyszczania szamponem, a następnie wygładza je i nawilża, ułatwiając rozczesywanie oraz modelowanie fryzury.

Raz w tygodniu lub częściej (w zależności od potrzeby) zastosuj także maskę do włosów koloryzowanych. Potraktuj ją jak kompres lub zabieg u fryzjera i potrzymaj przez co najmniej 20 minut na oczyszczonych szamponem, spłukanych wodą, odsączonych, wilgotnych włosach (ciekawostka: najlepsze do wycierania włosów są stare, bawełniane T-shirty, które nie powodują mechanicznych uszkodzeń).

Pomocny może być też czepek kąpielowy lub miękki ręcznik z mikrofibry, który działa podobnie jak sauna fryzjerska – podwyższa temperaturę na głowie, dzięki czemu aktywne składniki wnikają w strukturę włosa szybciej i głębiej. Kolor utrzymuje się na odżywionych włosach o wiele dłużej. Powód? Lepiej odbijają światło, więc są bardziej lśniące. 

Kiedy ponownie sięgnąć po kremy koloryzujące Casting Crème Gloss?

Po upływie czterech-sześciu tygodni. Chyba że masz bardzo zniszczone włosy – wówczas kolor trzyma się na nich znacznie krócej. W takim przypadku powinnaś przełożyć koloryzację na inny termin i przez kilka kolejnych miesięcy stopniowo je odżywiać i przyciemniać. Rozjaśnianie jest związane ze ściąganiem koloru, co może dodatkowo osłabić zniszczone łuski włosa. 

Jesienią warto zdecydować się na któryś z brązów z linii Casting Crème Gloss. Do wyboru są zarówno jaśniejsze, w ciepłej tonacji karmelu i cynamonu, jak i te głębokie, w odcieniach czekolady, kawy czy kakao. Przerwa od rozjaśniania włosów będzie dla nich zbawienna, a odświeżenie wizerunku modnym kolorem może okazać się niezwykle przyjemne.

admin

Podobne artykuły