CastingGirls > Artykuły > Czy każda brunetka może zostać blondynką?
7

Kolejna reprezentantka rodziny Kardashianów przeszła metamorfozę – zamiast ciemnego, głębokiego brązu na jej głowie pojawił się jasny blond. Z pewnością zainspiruje to tysiące kobiet na całym świecie do podobnej zmiany. Czy słusznie?
I czy każda ciemnowłosa może z sukcesem rozjaśnić włosy?

Khloe Kardashian, w przeciwieństwie do swoich sióstr Kim Kardashian czy Kylie Jenner, zrobiła to stopniowo, przechodząc przez wszystkie etapy pośrednie pomiędzy ciemnym a jasnym odcieniem włosów. Nie było u niej widać drastycznej zmiany z dnia na dzień – z czarnego na platynę – tylko coraz jaśniejsze, mniej kontrastowe przejścia pomiędzy brązem a jasnym, złocistym blondem. I trzeba przyznać, że wygląda rewelacyjnie.

Oto kilka pytań, na które warto sobie odpowiedzieć, zanim zdecydujesz się na taką metamorfozę.

1. Czy blond pasuje do twojego koloru oczu i odcienia karnacji? Najlepszym testem jest przeglądanie zdjęć z dzieciństwa. Najpiękniej w blondach jest osobom, które miały jasne włosy albo przynajmniej jaśniejsze pasemka. Może więc warto przed wybraniem kolejnego kremu koloryzującego Casting Crème Gloss zajrzeć do albumu z czasów przedszkolnych? „Szlachetniej w jasnych, chłodnych blondach lub popielatych beżach wyglądają jasnookie dziewczyny. Do ciemniejszych karnacji czy opraw oczu zdecydowanie bardziej pasują ciemne kolory włosów, np. głębokie brązy” – mówi stylista fryzur, Piotr Wasiński.

32.Czy jesteś systematyczna? Blond zdecydowanie nie jest kolorem dla leniwych dziewczyn (chyba że są blondynkami z natury). Odrost przy jasnych włosach jest dużo szybciej widoczny i wymaga częstszych poprawek kolorystycznych niż przy ciemnych brązach. Zwłaszcza jeśli nie decydujesz się na trwałą koloryzację, tylko na krem Casting Crème Gloss, który odżywia włosy i nadaje im piękny kolor, ale stopniowo się wypłukuje. Dzięki temu kontrast pomiędzy odrostem a włosem koloryzowanym nie jest tak drastyczny. Decydując się na rozjaśnianie, wybierasz częstsze wizyty u fryzjera lub częstszą koloryzację w domu. A to wymaga zarówno czasu, jak i pieniędzy. 

3. W jakiej kondycji są twoje włosy? Jeśli planowałaś rozjaśnianie, a na głowie masz suche kosmyki, nie jest to najlepszy pomysł. Rozjaśnianie włosów może osłabić łuski włosów i jeszcze bardziej je wysuszyć. Dlatego każda blondynka
powinna jak najczęściej stosować (częściej niż raz w tygodniu) regenerujące, odżywcze, bogate w składniki pielęgnacyjne maski, które zamykają łuski włosa i wygładzają je na całej długości.

4. Jednolity kolor czy pasemka?
„Blond to pasemka, refleksy lub jaśniejsze końcówki. Niekoniecznie musi być jednolitą blachą koloru wyciskanego z tubki. Ciemne kolory włosów można rozjaśnić już nawet kilkoma pasmami. A wielu kobietom o ciemniejszej, cieplejszej karnacji lub mocniejszej oprawie oczu pasują włosy ciemniejsze u nasady. Ich twarze nie są wówczas ziemiste, a odcień skóry nie wydaje się rozmyty” – radzi Piotr Wasiński.

 

admin

Podobne artykuły


Newsletter

Zapisz się

To zajmie tylko chwilę! Bądź na bieżąco.

zapisz się