CastingGirls > Artykuły > Najpiękniejsze kolory włosów tej jesieni!
8

Ciepłe i chłodne brązy będą królować na naszych głowach. Wraz ze stylistą włosów i ekspertem L’Oréal Paris Piotrem Wasińskim zdradzamy, jak koloryzować włosy, żeby błyszczeć tej jesieni.

 

Głębokie odcienie mroźnej czekolady, pięknie opalizują w jesienno-zimowym świete

Po upalnym i bardzo słonecznym lecie włosy mogą być matowe, a kolor spłowiały i „wyprany”. Słoneczne refleksy i rozjaśnione końce pasują do opalenizny, ale ta też nie przetrwa na skórze wiecznie. 

Co zrobić, żeby wyglądać świeżo i pięknie? Jesienią światło zmienia się na nieco ciemniejsze, bardziej szare i zdecydowanie lepiej wyglądamy wówczas w kontrastujących ze skórą odcieniach. Dlatego wiele kobiet sięga po ciemne brązy, które nie dość, że przykrywają blade, rozjaśnione końce i refleksy, to jeszcze włosy dzięki nim są super błyszczące.

Głębokie odcienie mroźnej czekolady, pięknie opalizują w jesienno-zimowym świetle.

 

Świetną techniką farbowania jest odświeżanie koloru włosów

 Nie każda z nas wygląda dobrze w bardzo ciemnych włosach. Natomiast refleksy i jaśniejsze końcówki są zbyt mdłe, kiedy jesienią skóra staje się coraz bledsza.

Świetnym sposobem dla farbujących włosy jest odświeżenie jego koloru koloru włosów, aby przykryć te, które spłowiały i dodać fryzurze blasku.
Wystarczy nałożyć na włosy krem koloryzujący na ok. 10 minut, a następnie go spłukać. Nie uzyskamy wówczas głębokiego odcienia, ale odświeżony, poprawiony, błyszczący kolor – radzi stylista włosów, Piotr Wasiński.

 

Jeśli nosisz refleksy, pasemka lub nowoczesny balejaż – z pewnością wakacje odbarwiły nieco ich kolor, a odrost stał się bardziej widoczny.

Co wówczas można zrobić? To pomysł rodem z salonu fryzjerskiego. Wystarczy na sam odrost, czyli na jakieś 2 cm włosów od nasady nałożyć kolor, a na całej długości, położyć go tylko na ostatnie 3-5 minut. I następnie spłukać – poleca Piotr Wasiński. Całość nabierze świeżego odcienia i bardziej wyrazistego koloru.

 

Casting Creme Gloss

 

Oprócz odcieni chłodnych, w kolorze gorzkiej, ciemnej czekolady (#515, #323) najmodniejsze tej jesieni są brązy w ciepłej tonacji od czekolady (#535) po jasny brąz (#500). Należy przestać się ich bać. Są bardzo korzystne w sezonie jesienno-zimowym. Ocieplają i rozświetlają cerę i „zdejmują” z niej szary koloryt. W chłodnym świetle i coraz mniejszym nasłonecznieniu takie brązy genialnie ożywiają urodę – mówi stylista włosów. Taka koloryzacja to dobry pomysł dla blondynki o piwnych oczach lub kobiety
z rudymi włosami. 

admin

Podobne artykuły


Newsletter

Zapisz się

To zajmie tylko chwilę! Bądź na bieżąco.

zapisz się