CastingGirls > Artykuły > Planujesz zmienić naturalny kolor włosów? Trzymaj się zasad
5

Większość z nas pierwsze eksperymenty z koloryzacją: te udane lub te mniej udane ma za sobą. Inne długo zwlekają zanim zdecydują się na zmianę naturalnego odcienia. Co warto wówczas brać pod uwagę? Podpowiadamy!

Pierwsze o czym powinnaś pomyśleć to to, czy zamierzasz włosy rozjaśnić czy przyciemnić?

Rozjaśnianie to „wyższa szkoła jazdy” i nie polecam przeprowadzać go własnoręcznie w domu. Zdecydowanie prostszym zabiegiem jest przyciemnienie włosów o ton lub o dwa tony. Idealną kolorystyką dla mysich blondynek, czyli większości Polek są brązy. Takie jak te w gamie Casting Créme Gloss. Natomiast jest ich aż 18 różnych odcieni, więc jeśli farbujesz włosy po raz pierwszy, bądź bardziej ostrożna i wybierz kolor o jeden ton ciemniejszy od twoich naturalnych włosów, albo zbliżony do ich odcienia. Wówczas jeśli będziesz nie do końca zadowolona, łatwiej będzie je przyciemnić, niż ściągać zbyt intensywny, mocny kolor.

 

Świetną techniką farbowania jest odświeżanie koloru włosów

 

Jeśli decydujesz się na brąz, nie bój się ciepłych odcieni.

Polki częściej wybierają chłodniejsze kolory. Ale te zawsze wydają się w rezultacie ciemniejsze. A odcienie ciepłe działają na skórę bardziej rozświetlająco, co przy jesiennej aurze prezentuje się znacznie lepiej niż chłodne kolory. Ciepłe brązy pasują zarówno do blondynek, rudych, jak i szatynek. Obserwuj swoją cerę, kolor oczu i ich oprawę. Co prawda możesz się malować odpowiednio do nowego koloru włosów, ale nie masz w nim wyglądać nienaturalnie. Jeśli się będzie za bardzo odcinać i cera będzie wyglądać zbyt blado, szybko będziesz gotowa na kolejną zmianę.

 

Opakowanie nie kłamie!

 

Kiedy zmieniasz kolor po raz pierwszy, zdecydowanie lepszym pomysłem jest wybór koloryzacji ton w ton bez amoniaku Casting Créme Gloss, niż farby trwałej. A to dlatego, że daje ona trwałość do 28 myć głowy, nadaje włosom połysk i nie niszczy ich, gdyż jest bardziej delikatna. W dodatku odrost się tak nie odcina jak przy trwałej koloryzacji, pod warunkiem, że z jasnej blondynki nie zmieniłaś się w brunetkę. Kolejną ważną informacją dla początkujących jest ta, aby stosować się do zaleceń producenta. Jeśli na opakowaniu twojego kremu koloryzującego jest wyraźnie napisane aby trzymać go na włosach przez 20 minut, nie przedłużaj tego zabiegu o minut 10 czy 15. Ponieważ będzie w dalszym ciągu „pracować” i koloryzować twoje włosy. W ten sposób zamiast jasnego brązu możesz niechcący uzyskać ciemny.

 

Gotowe na koloryzację

Włosy farbowane warto myć i odżywiać specjalnie stworzonymi do tego kosmetykami.

Oczywiście bez dwóch zdań najbardziej pokochasz efekt tuż po koloryzacji i użyciu odżywki dołączonej do farby (boska pachnąca brzoskwinią w zestawie Casting Créme Gloss L’Oréal Paris jest jedną z moich ulubionych). Włosy są po niej miękkie i błyszczące. Natomiast warto zwykły szampon i odżywkę zastąpić tymi do włosów koloryzowanych (jak Elséve Color Vive lub odżywcza gama olejkowa Elséve Magiczna Moc Olejków), aby odcień nie wypłukiwał się z nich zbyt szybko. Po każdym myciu nakładaj na nie odżywkę, a raz w tygodniu na 20 minut regenerującą lub nawilżającą maskę. Wówczas dłużej będą w dobrej kondycji, a ty dłużej będziesz się cieszyć nowym kolorem włosów!

admin

Planujesz zmienić naturalny kolor włosów? Trzymaj się zasad

, ,

Podobne artykuły