CastingGirls > Moje Must-Haves > Jak myć włosy aby osiągnąć najlepsze efekty?
shutterstock_235514044a

Mycie włosów to pozornie łatwa, codzienna czynność. Jednak tak jak w przypadku pielęgnacji, ważna jest staranność z jaką podchodzimy do całego procesu. :) Jak więc myć włosy aby osiągnąć najlepsze efekty? Postaramy się odpowiedzieć Wam na to pytanie.

Jak często?

Powstało na ten temat wiele teorii. Jedne mówią, że włosów nie należy myć codziennie, inne, że jest to wręcz konieczne. Tymczasem prawda jest taka, że włosy powinno się myć tak często, jak tego wymagają. Tak jak my jesteśmy różne, tak samo różne są nasze włosy. Zarówno w przypadku pielęgnacji, jak i mycia – wymagają spersonalizowanego traktowania. :)

Jak długo?

Zwykle myjemy głowę ok. minuty, natomiast jest to zdecydowanie zbyt krótko! Aby zachować włosy w najlepszej kondycji powinniśmy 3-4 razy w tygodniu poświęcić na to troszkę więcej czasu. Ideałem jest zabieg, który trwa min. 5 min.

Jaka woda będzie odpowiednia?

Zdecydowanie najkorzystniejsza dla włosów i skóry głowy jest woda letnia (nie zimna!). Ważne jest też prawidłowe spłukanie głowy po zastosowaniu szamponu i odżywki.

Mycie głowy szamponem.

Pierwszym i jednym z ważniejszych kroków jest wybór najlepszego szamponu i odżywki.  Wejdź na stronę http://www.lorealparis.pl/ i dobierz serię odpowiednią dla Twoich potrzeb.

shutterstock_206609122
Przed rozpoczęciem mycia, ważne jest aby włosy były dokładnie rozczesane – dzięki temu szampon i woda wnikną dokładnie pomiędzy każdy włos. Jeśli nasze włosy są już odpowiednio przygotowane, rozpoczynamy mycie:

 

  1. Moczymy włosy (pamiętamy o letniej wodzie!:) ).

  2. Szampon rozprowadzamy na dłoniach z niewielką ilością wody. Dzięki temu łatwiej i równomierniej rozprowadzimy go podczas mycia.

  3. Delikatnie rozprowadzamy kosmetyk na skórze głowy – ruchy powinny być koliste, powolne, przypominające delikatny masaż.

  4. Następnie dokładnie spłukujemy szampon. W razie potrzeby powtarzamy proces.

  5. Na końcu nakładamy odżywkę, pozostawiając ją na głowie 2-3 minuty.

  6. Całość dokładanie spłukujemy.

Po tak dokładnym, starannym zabiegu nasze włosy będą nam naprawdę wdzięczne, dziękując nam pięknym, zdrowym wyglądem! :)

 

loreal

Newsletter

Zapisz się

To zajmie tylko chwilę! Bądź na bieżąco.

zapisz się