CastingGirls > Lifestyle > Sleeping Beauty
pexels-photo-129062c

Któż z nas nie lubi spać? Owszem – jedni lubią krócej, inni dłużej, ale wygodne łóżko i spokojny sen, ciężko zastąpić czymś innym :) Sen ma fundamentalne znaczenie dla naszej urody oraz zdrowia. Samo angielskie powiedzonko ‘Beauty sleep’ powinno mówić samo za siebie!

 

#zdrowie

Śpiąc regenerujemy cały organizm. Równowagę psychiczną i fizyczną zachowamy tylko wtedy,  gdy pozwolimy odpocząć naszemu ciału. Podczas spania wytwarzany jest hormon wzrostu, który odpowiada za regenerację oraz wymianę komórek. Odbudowujemy także energię, którą zużyliśmy w ciągu dnia – ładujemy ją na kolejny, często zabiegany dzień. Zwolniony metabolizm oraz niewydzielanie się kortyzolu i katecholaminy (hormonów stresu) pozwalają odpocząć ciału i umysłowi :)

 

#uroda

Demakijaż to podstawa. Podczas spania skóra odpoczywa od makijażu i się dotlenia – dzięki temu lepiej radzi sobie z zanieczyszczeniami i wolnymi rodnikami. Melatonina wydzielana w nocy, wpływa na spowolnienie występowania oznak starzenia się cery! Jest super przeciwutleniaczem, który wzmacnia odporność i reguluje pracę komórek skóry. Jeśli chcemy być piękne, powinnyśmy spać przynajmniej 7-8h :)

 

#pielęgnacja

Odpowiednie kosmetyki zaaplikowane na noc, pomogą wstać z piękna i wypoczętą cerą. Podstawą ‘sennej’ pielęgnacji powinien być krem – odżywczy i regenerujący. Prawidłowo nawilżona skóra dłużej zachowa młody wygląd! Dobrej jakości serum dopasowane do typu cery to drugi produkt idealny na noc. Ostatnim niezbędnikiem w wieczornej pielęgnacji jest krem pod oczy – warto zacząć stosować go jak najwcześniej. Nawet przed 20-stym roku życia :) Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i najszybciej się starzeje.

Śpijcie więc na zdrowie i na urodę! Buziaki!

 

loreal

Newsletter

Zapisz się

To zajmie tylko chwilę! Bądź na bieżąco.

zapisz się